0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

wp-image-619258156[1]


Niezbrojne Metody Walki 2

„Są źródła, które nieco wyjaśniają to owiane tajemnicą wydarzenie z 1899r.

Stalin otwarcie przyznał,
ze Seminarium w Tyflisie (Tbilisi, Gruzja) jest kontrolowane przez jezuitów
w swoim słynnym wywiadzie z żydowskim dziennikarzem Emilem Ludwigiem (Cohn):

Ludwig:
Co skłoniło Cie do zostania opozycjonistą? Czy to, być może, złe traktowanie przez Twoich rodziców?

Stalin:
Nie. Moi rodzice byli niewykształceni, ale nie traktowali mnie źle. Ale to inna sprawa dotycząca ortodoksyjnego seminarium teologicznego, do którego wtedy uczestniczyłem. W proteście przeciwko skandalicznemu systemowi i obłudnym jezuickim metodom rozpowszechnionym w seminarium, byłem gotów, aby się stać, a właściwie stałem się rewolucjonista, wierzyłem w marksizm, jego prawdziwie rewolucyjne nauczanie.

Ludwig:
Ale czy nie przyznasz, że jezuici mają swe dobre punkty?

Stalin:
Tak, są to systematyczność i wytrwałość w pracy, aby nędznie skończyć. Ale ich podstawową metodą jest szpiegostwo, ciekawość, kłębienie się w drodze do dusz ludzkich i znieważanie ich uczuć. Co dobrego może w tym być ? Na przykład, szpiegostwo w hostelu. O dziewiątej bije dzwon na poranną kawę, idziemy do sali jadalnej, a gdy wracamy do naszych pokoi okazuje się, że dokonano przeszukania i wszystkie nasze skrzynie zostały splądrowane ….
Jaki może być w tym dobry punkt?

Podsumowując okres jego pobytu w Tyflisie , którego historia wielokrotnie była zmieniana,
jednak jest powszechnie akceptowane, że Stalin był „gwiazdą” wśród uczniów seminarium.

W ostatnim tygodniu studiów, po ukończeniu 7 (siedmiu) lat, wybitny uczeń jezuitów, Stalin zrezygnował lub został wydalony. Żadne źródło odpowiednio nie wyjaśnia, jak student siódmego roku seminarium nagle staje się wpływowym i aktywnym koordynatorem Gruzinskiego Socjaldemokratycznego ruchu i to w mniej niż 12 miesięcy później – osiągnięcie, które nie mogło się wydarzyć bez znaczącego wsparcia.

Bardziej wiarygodny i kontrowersyjny może być wniosek, że Stalin ukończył seminarium jezuitów jako ksiądz jezuita, z pierwszym zadaniem polegającym na przedostaniu się i zarządzaniu „podziemiem” w Gruzji przeciwko carskiemu rządowi Rosji.

Również fakt, że Stalin otrzymał stanowisko w Obserwatorium w Tyflisie daje wiarę w jego mandat jezuity oraz ukończenie studiów.
[…]
Uniknąwszy schwytania przez carska tajna policje (ochrana), Stalin uciekł do Batumi, gdzie był bezpiecznie ukryty przez Rothschild’ow w jednej z posiadanych przez nich rafinerii ropy naftowej na tamtym terenie. W 1902 roku, kiedy władze dowiedziały się o jego kryjówce, nakazano go schwytać lokalnym Kozakom.”

„Nie jest prawdą że Stalin „nie cierpiał Żydów”,prawdą jest że uczulony był na syjonistów.
Bez żadnego ryzyka można powiedzieć że w całej nowożytnej historii nikt nie dał się we znaki syjonistom tak jak Stalin.
W 1952r na zamkniętej części XIX zjazdu Komunistycznej Partii Stalin wyartykułuje znaną frazę:
Mołotow to człowiek oddany naszej sprawie ale nie można przejść obok jego niegodnych postępków.
Co oznaczała propozycja Mołotowa przekazania Żydom Krymu?
To duży polityczny błąd towarzysza Mołotowa.
Na jakiej podstawie towarzysz Mołotow wysunął taką propozycję?
Towarzysz Mołotow nie powinien być adwokatem bezprawnych żydowskich roszczeń do naszego radzieckiego Krymu.
Towarzysz Mołotow tak szanuje swa małżonkę że jeszcze nie zdążyliśmy w Biurze Politycznym rozważyć tej propozycji a jego małżonka Pearl już zna nasze decyzje.
Jakaś niewidoczna nić łączy Biuro Polityczne z małżonką Mołotowa Pearl i jej przyjaciółmi.
A ją otaczają przyjaciele którym my nie możemy ufać
Rok 1952 zamykał pewien konflikt o którym u nas w Polsce niezbyt głośno co nie znaczy że konflikt nie był groźny a nawet bardzo groźny.
Konflikt toczył się wokół idei stworzenia państwa Izrael na obszarze Krymu. (historia z tym związana obfituje mnogością faktów,nazwisk,zdarzeń,itp dlatego ja opiszę ją w skrócie a dla żądnych wiedzy o szczegółach,na końcu postu załączę linki)

Sprawę zainicjował jeszcze na początku lat 20-tych Lew Trocki-Bronstein, Lew Kamieniew-Rozenfeld i aktywiści związani z tą „opcją”
.Pod pozorem korzystnego kredytu wypuścili obligacje dla których zabezpieczeniem była ziemia na obszarze Krymu.
Jak łatwo zgadnąć obligacje wykupili „amerykańscy finansiści”.Kredyt zgodnie z umową miał zostać spłacony do 1958r.
Pod koniec lat 20-stych z „trockistowskim skrzydłem” stało się co się stało,reszta dokonała się w czasie tzw”wielkiej czystki” 1937 r i wówczas (choć do terminu spłaty pozostało jeszcze sporo czasu),
środowiska skupione wokół „amerykańskich finansistów” zaczęły sugerować aby na Krymie powstała Autonomiczna Republika Żydowska.
Napaść III Rzeszy na ZSRR wpłynęła na zmianę wielu okoliczności między innymi na kwestę Autonomicznej Republiki Żydowskiej.
W 1942r powstał Żydowski Komitet Antyfaszystowski (to ci „przyjaciele” Pearl Poliny Mołotow) Walka z faszyzmem dzieło zbożne któż mógł przypuszczać że miast walki z faszyzmem komitet zaktywizuje działania w zupełnie innej sprawie – w sprawie przekazania Krymu żydom.

„Amerykańscy finansiści” ustami prezydenta Roosevelt coraz śmielej zaczęli mówić już nie Autonomicznej Republice ale o niezależnym państwie Izrael na Krymie,a w gorszym wariancie o „Krymskiej Kalifornii”

Zakusy te skończyły się na niczym oczywiście jeśli nie liczyć tego że wielu członków żydowskiego komitetu antyfaszystowskiego przedwcześnie spotkało się z Wiekuistym,wielu,w tym Pearl Mołotow,wyjechała w miejsca bardziej odległe i chłodniejsze niż Krym.

Sprawa „krymska” była tylko czubkiem góry lodowej,rozpoczęła się tzw walka z kosmopolityzmem

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B…..0%BE%D0%BC

http://en.wikipedia.org/wiki/Rootless_cosmopolitan

Print Friendly