0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Węgierski rząd nie pozostawił wątpliwości i oficjalnie wsparł Warszawę w jej konfrontacji z Brukselą. Węgry zagłosują przeciw rezolucji uderzającej w Polskę.

Parlament Europejski przyjął tzw. rezolucję w sprawie praworządności, co stanowi pierwszy, poważny krok, by objąć Polskę sankcjami. Rezolucję wsparła m.in. grupa europosłów z Polski.

Jeśli jednak dojdzie do głosowania w sprawie nałożenia sankcji na Polskę w Radzie Europejskiej, Warszawa może liczyć na poparcie ze strony Budapesztu. – Rząd Węgier nie poprze żadnego kroku przeciw Polsce – powiedział szef kancelarii premiera Węgier, Viktora Orbana.

Być może poparcie ze strony Węgier pozwoli obronić się Polsce przed sankcjami. Jeśli bowiem, jak chciałaby tego część deputowanych z Parlamentu Europejskiego, Rada Europejska zdecyduje o zastosowaniu wobec Polski art. 7 ust. 1 Traktatu o UE, Warszawa może zostać obłożona sankcjami. Aby do tego doszło, Rada musi być jednak jednomyślna.

Źródło: prostozmostu.net
ged

http://www.pch24.pl

A my się pytamy, jakie uprawnienia ma „Rada Europejska” do nakładania sankcji wedle własnego widzimisię? Coś nam się wydaje, że takie same, jak składnica węgla.
Admin

Print Friendly