0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

To nie jest żart. Chcesz zarobić 2 tys. euro miesięcznie? Wystarczy, że masz wolny pokój, chcesz nauczyć obcokrajowca polskości i jesteś w stanie zrezygnować z jedzenia wieprzowiny. No i oczywiście musisz mieszkać w Gdyni.

Właśnie taką kwotę proponuje ambasada Kuwejtu za opiekę nad studentami z Półwyspu Arabskiego, uczącymi się w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej.

Informację o niecodziennej propozycji jako pierwszy podał Polsat. Niecodzienna oferta ma dotyczyć grupy 15 studentów z Kuwejtu, którzy w najbliższym czasie pojawią się w Polsce i będą szkolić się na nawigatorów.

– Każda z tych rodzin musi zagwarantować studentowi oddzielny pokój, wykluczyć z menu wieprzowinę i pokazać Polskę. Za „wikt i opierunek” otrzyma 2 tys. euro miesięcznie – czytamy na stronie Polsat news.pl.

Choć to nie jest pierwsza grupa Kuwejtczyków, która pojawi się w Gdyni, to dopiero teraz ambasada zdecydowała się wprowadzić specjalne środki. Jak dotąd, studenci nie chcieli integrować się z kolegami z Polski, przebywali wyłącznie w swoim towarzystwie i nie mieli ochoty poznawać kultury i specyfiki naszej ojczyzny, co w założeniu powinno być jednym z elementów ich edukacji.

– Dla tego studenta wszystko tu jest inne – pogoda, kuchnia, religia, mentalność, święta –-mówi Dominika Brągoszewska, specjalista Biura ds. Studentów Zagranicznych AMW w rozmowie z Polsatem.

Pytanie tylko, czy można w pełni poznać Polskę bez zjedzenia tradycyjnego schaboszczaka i bigosu?

http://www.stefczyk.info

Print Friendly